«

Bře 28 2015

Katka

Pomozte slepičkám z velkochovů

Slepice z velkochovů

Tísní se v jedné kleci, nemohou ani roztáhnout křídla, neviděly denní světlo. Připomíná mi to nehumánní zacházení v koncentračních táborech. Využíváme je jen jako stroj na vajíčka, když už nenesou, nebo překročili nějaký věk, odvezou je na porážku.Přitom je slepice pták, který je zvyklý hrabat, žije v malých skupinách. Stísněná klec je pro ní jako vězení pro nás.

 

Kde je problém

Problém je hlavně v tom, že díky konzumní době, jsme se  odprostili od přírody, většina bydlí ve městech a nemáme každodenní kontakt s přírodou. Vejce, ale i maso a jiné živočišné produkty vnímáme jako zabalený balíček v regálu supermarketu. Nikdo moc nezná to zákulisí. Lidé se přestali zajímat a jelikož je nás moc, dělá průmysl vše pro to, aby nás nasytil, pokryl požadavky kupujících. Lidé ale paradoxně hordy jídla vyhazují.

 

Jak to řešit ?

Můžete udělat opravdu málo, co vás nebude nic stát – mluvit o tom, zajímat se a přestat chtít kupovat vajíčka z velkochovů. Lidé si mylně myslejí, že s tím nejde nic dělat. Dokud to budeme ignorovat, to co se děje a co mi připadá opravdu neuvěřitelné, tak se nic nezmění. Tím, že se budeme zajímat a nebudeme to chtít kupovat, nebude potřeba takové produkce. Průmysl nám nabízí to co my chceme. Dnes už se to nepatrně zlepšilo, v poslední době vzniká spousta bio obchodů, takový trochu trend doby je teď vegetariánství, veganství, raw strava atd. Byly tady tyto směry odpradávna, vždy se ale najde doba, kdy se jaksi vzkřísí a mluví se o tom všude. Takže naděje na zlepšení tu je, bohužel má ale každá mince 2 strany, lidé opět začínají chtít kvalitu a znát původ potravin, ale zároveň chtějí uzeniny pěkně červené, zeleninu krásnou, bez chybiček a samozřejmě se řeší cena. Prostě jsme si zvykli na 20dkg šunky za 30,- Kč a když máme zaplatit třeba za stejné množství 60,- Kč, tak se nám to nelíbí, jenže v té levné máte spoustu dochucovadel, vody a jiného materiálu, který s trochou masa udělá tolik hmoty za tak málo.

slepice a kohout

Chce to čas

Nic nejde hned, lidé potřebují načerpat informace a probrat se, uvědomit si, že za kvalitní výrobky si holt musíme něco připlatit. Také nemusíme mít věčně plnou lednici, stačí tam pár kvalitních dobrot, na kterých si pochutnáme. Musíme ale začít něco dělat, každý z nás, kterému to není jedno. Jíme pro to,abychom žili, nežijeme pro to, abychom jedli ! To je také dobré si uvědomit.

 

Jak začít něco měnit ?

Tak jak jsem psala už výše. Přestaňte kupovat vejce z velkochovů, a to se týká i masa a dalších surovin. Zajímejte se odkud výrobky jsou. Nehleďte jen na barvu a obal, jsou to reklamní triky, chtějte kvalitu, i když třeba nevypadá tak lákavě, jako konvenční výrobky. Mluvte o tom s dalšími lidmi. Třeba máte dům a velkou zahradu, co adoptovat slepičku z velkochovu, kterou by jinak čekala jistá smrt na jatkách ? Bude vám snášet vajíčka, ale bude šťastná, uvidí denní světlo, ucítí čerstvý vzduch a bude vám vděčná.

Koho by tato problematika zajímala, koukněte na web www.slepicevnouzi.cz, tam se dočtete zajímavosti a najdete i návod jak pomoci těmto tvorečkům.

 

 

 

 

 

 

 

Další články

  • Prosím vás, nespěte, probuďte se, myslete, vždyť jste lidi!Prosím vás, nespěte, probuďte se, myslete, vždyť jste lidi! Nedávno jsem pro vás psala článek o složení kypřícího prášku a na jeden den jsem zabředla do chemických vzorců. Rozhodla jsem se ho nepublikovat, protože jsem zjistila tak nepřijatelné […]
  • Nenechte se napálit mletou ne/vanilkouNenechte se napálit mletou ne/vanilkou Záměrem webu Životního postoje není psát články, které jsou negativní, ale když se děje něco, co není fér, je třeba na to upozornit. Kdo sleduje mé recepty, jistě si všiml , že vanilkou […]
  • Co je dnes vlastně správné…?Co je dnes vlastně správné…? Mám v hlavě stále jedno, otázku, co je v dnešní době vlastně správné, co je zdravé a co škodlivé. Kde je pravda ? Čtu spoustu odborných knih, kde se kolikrát zaměřují jen na jedno téma, […]
  • Jak jíst v souladu s přírodou…podzimJak jíst v souladu s přírodou…podzim Jíst v souladu s přírodou, znamená umět využít momentálních zdrojů Matky země a také jíst v harmonii s naším tělěm i duší. Podzim je období sklizně a hojnosti. Vše hraje pestrostí barev a […]

Share and Enjoy

Napsat komentář

Email
Print
Starší příspěvky:
IMAG0581
Jak navodit tu pravou vánoční atmosféru

Vánoce se blíží, někdo je však vnímá jako stresové období a to je velká škoda. Já si vánoční shon nijak...

Zavřít